איזור חוף הכרמל

מועצה אזורית "חוף כרמל" משתרעת לאורך החוף ועל מורדות הכרמל מגבולה הדרומי של טירת כרמל ועד קיסריה.
היא נמצאת כארבעים דקות צפונית לת"א, וכעשרים דקות דרומית לחיפה. חבל ארץ זה נחשב לגן עדן אולטימטיווי לבילוי, טיול ונופש. למלוא כל העין משתרעים ים כחול, מפרצים, חולות זהובים, הרי הכרמל המכוסים חורש ירוק עד, מרבדים של פריחה משגעת ,כרמי זיתים וענבים, מטעי בננות, ובוסתנים של עצי פרי אחרים. יש כאן היצע נדיב של צימרים, בתי הארחה, כפרי נופש, חניונים לפיקניקים בטבע, חופים רומנטיים, מסעדות המציעות פסיפס גסטרונומי עשיר של מטבח ישראלי ים תיכוני, יקבים, חוות לגידולים אורגניים ועוד.
שוחרי אתגרים וספורט יכולים ליהנות מצניחה חופשית, צלילה, רכיבה על סוסים, דהירה על ג'יפים, וטיולי אופניים.

המטיילים יגלו באזור אין ספור מסלולים מסומנים וסתם שבילים העוברים בנופים מדהימים ובשמורות טבע נדירות. אחת מהן, שמורת "נחל המערות" שבה נתגלו מערות יישוב של האדם הקדמון, היא בעלת חשיבות עולמית. גם קיסריה העתיקה היא מוקד מרהיב ומרתק למתעניינים בהיסטוריה של ארץ ישראל בתקופה הרומית. מוקדי עניין נוספים הם המושבה הותיקה זכרון יעקב על כרמיה ויקביה וכן מחנה המעצר של המעפילים בעתלית.

hofcarmel_4picts

האזור משופע גם באמנות ואומנות. מלבד מרכזי האמנות הגדולים של עין הוד ועין כרמל, יש ביישובי החבל גלריות וחנויות רבות לחפצי אמנות, עבודות יד ועתיקות וסדנאות יצירה בתחומים שונים. בנוסף, ניתן למצוא כאן מגוון של טיפולים הוליסטיים למיניהם וכן חוגי יוגה, זן וכו' לשוחרי ה"רוחניות".

אתר הבית של העמותה לתיירות כרמלים:
www.carmelim.org.il