סוזאנה הילה Susanne Hille אמנית אורחת מדיסלדורף

סוזאנה הילה, אמנית מיצג וזמרת סופרנו, הוזמנה לעין הוד במסגרת חילופי אמנים המתקיים בין כפר האמנים עין הוד והעיר דיסלדורף מזה 35 שנים.

סוזאנה הכינה שתי יצירות להצגה בעת שתהייתה בעין הוד.
המיצג "מעגל – דאירה" (מעגל בערבית) נוצר במיוחד לתערוכה "מהכפר באת ולכפר תשוב. " המתקיימת במוזיאון ינקו דאדא בעין הוד. אובייקט "שירי ערש" – שירה של געגועים הבוקעת ממזוודת נדודים שהקליטה סוזנה עם ידידה ישראלית ופלסטינית, ושתוצג בגלריית אמני עין הוד בתערוכה המשולבת עם יצירות בן זוגה, האמן ברנהרד קוקן, מהאקדמיה בדיסלדורף, העוסקת בקונפליקט האנושי עוד מתקופת האדם הקדמון שמערותיו נמצאים בסמיכות לעין הוד, מסכות, פיסול ווידאו.
הנושא המרכזי ביצירתה של סוזאנה הוא ההתמודדות הקריטית ובלתי פוסקת של האדם עם בעיות קיומו הבסיסי, עם חוסר הצדק ועוולות החברה. לנושאים הללו היא נותנת ביטוי באמנותה באמצעות שירה, מחול ותנועה.
העבודה "מעגל – דאירה" – היא מסע מעגלי אין סופי העוסק בתהליך הלידה החיים והמוות.
מיצג, המשלב שירה, מחול ותנועה, העוסק בתהליך הלידה, החיים והמוות בתנועה מחזורית.

סוזאנה הילה שרה על קיום, גדילה ומוות, על אביב, קיץ סתיו וחורף, על להיות זרע ולהפוך לפרח, לאבד את החיים ולשכב על האדמה תוך ציפייה לבואו של מעגל החיים הבא. כל השירים וקטעי המוסיקה מתייחסים בתכנם לנושא עבודתה.
המיצג נמשך כעשרים דקות אך יכול להימשך ללא הרף, כהולם את נושא המופע.
היא לבושה בגלימה עליה מודפס ציור של האמן ברנהרד קוקן, דבר שהופך אותה לישות רבת צורות.
תוך כדי תנועה והחלפת תנוחות היא שרה בלטינית את "הו נוביליסימה וירידיטאס" מאת הילדגארד פון בינן, שיר באיטלקית מתוך אופרה של מוצרט, שיר פוליטי צרפתי על דובדבנים, שיר אנגלי מתוך "מדוע אנשים מתקוטטים" מאת הנרי פרסל, את "לאן נעלמו כל הפרחים כולם" בשפות שונות ואת השיר "איש תיבת הנגינה" מאת פרנץ שוברט בגרמנית.

על סוזאנה
בוגרת אקדמיה לאמנות בנויס, והאקדמיה למוסיקה בתחום מוסיקה קלאסית בדטמולד.
ומידע עם סיום לימודיה ועד היום היא יוצרת בתחום הפרפורמנס, מיצג, מיצב, קולות , מוסיקה מתקוות שונות ושירה תחת הכותרת LAUTKUNST שמשמעותו בגרמנית, אמנות והרמת קול, היא משלבת מוסיקה מתקופות שונות, שירה

נשלח ב דיסלדרוף