יעל טאוב

נולדה בפריס 1932

מתגוררת בקיבוץ ניר-עציון
מפסלת ויוצרת בסטודיו בכפר האמנים עין הוד
ת.ד 69 כפר האמנים עין הוד 30890
טל: 04-9842288
פקס: 04-9840402
מייל: taub@melamed-adr.com
לאתר של האמנית

עליתי ארצה מצרפת באוגוסט 1950 עם "הגרעין הצרפתי" היישר לקיבוץ חניתה שבגליל המערבי.
בתקופה זו לא היה כמעט מקום לאמנות. לאחר עגמת נפש לא מעטה, קבלתי אישור ממוסדות הקיבוץ לעסוק יום בשבוע בפיסול, התחום האמנותי אותו אהבתי יותר מכל. באותה עת אף הרחקתי ללימודי האמנות אצל מורי המצוין, רודי להמן, אשר הרביץ תורה בתלמידיו בעין הוד.

עם כניסתי לעומק דיסציפלינת הפיסול, הרגשתי שמקומי חייב להיות באווירה אמנותית טוטאלית ועל כן בחרתי לעבור, להתגורר וליצור בעין הוד שבהרי הכרמל הפסטורליים. באותה העת (1953) יוסד כפר האמנים וזכיתי להימנות עם קומץ מייסדיו. הנני חברת כפר האמנים עין הוד עד עצם היום הזה.

זכורים לי היטב תרגילי הסטריאומטריה אשר הורה לנו רודי להמן לבצע בגבס, תחושת הקושי בביצוע עדיין מורגשת בידי, אך העושר והידע האמנותיים אותם הפקתי, ליוו אותי בעבודתי בחומר לאורך השנים.

החומרים הטבעיים כמו אבן, עץ , חומר (טרה קוטה) מרגשים אותי. המאסה נמצאת. קו דמיוני הלוכד אותה, כמו רישום, מוליד את הנפח. זוהי עבורי מהות הפיסול. האם הצלחתי להפיק מן החומר את טביעת נפשי? כאבן שואבת אני סופגת את תהפוכות הזמן והאדם הוא אשר חשוב לי יותר מכל. אני תקווה שהצלחתי להביע זאת בעבודותיי.

בכדי לאזן את האיפוק והביצוע האיטי שבפיסול, נזקקתי לזרימה וספונטאניות אותם מצאתי בעבודתי בטכניקת חיתוך העץ (קסילוגראפיה).

באתר זה קיבצתי עבודות מתקופות שונות במהלך שנות עבודתי בפיסול ובחיתוך עץ אשר יש בהם משום סיפור תולדות מאבקו של אמן לחרות יצירתית.

artist_yaeltaub1 artist_yaeltaub2 artist_yaeltaub3 artist_yaeltaub4 artist_yaeltaub5

נשלח ב Uncategorized