הופעות באמפי

חוויות בלתי נשכחות באמפי של עין הוד

דמיינו לעצמכם ערב קיץ זרוע כוכבים. היום הולך ומתקרר הודות לבריזה שנושבת מהים ומקררת אתכם. אתם יושבים באמפיתיאטרון קטן, עשוי אבן, מוקף נופים של יערות.
המקום כמעט מלא, כל המושבים כבר נתפסו, וההתרגשות בבטן מתחילה. תכף יעלה לבמה האמן האהוב עליכם, ויופיע לפניכם, ממש במרחק נגיעה!

ההופעות הקרובות

כרטיסים לשלום חנוך כאן

כרטיסים למופע של  הג'ירפות כאן

כרטיסים למופע של גבע אלון כאן 

כרטיסים למופע של דני רובס כאן

כרטיסים למופע "נפגשים על הדשא" כאן

אמפי עין הוד אירח מופעים רבים מאז שהוקם, בהם של אמנים אורחים – זמרים והרכבים ישראליים מצליחים – ואמנים שמתגוררים בכפר.
בגלל הממדים הצנועים שלו, ההופעות בו תמיד אינטימיות במיוחד, ויוצרות חיבור ישיר בין האמן לקהל. אפשר לשיר איתו, להקשיב לו מספר סיפור, לראות אותו מנגן קרוב כל כך.

האמפי מכיל כ-450 מקומות בלבד, ולכן ההופעות בו לא המוניות, דבר שתורם אף הוא לחוויה מרגשת של "פעם בחיים" (כי איפה אפשר לראות מקרוב אמנים גדולים כל כך?). אולי זה השילוב של מוזיקה וטבע, אולי זה בגלל האווירה המשוחררת במקום – כך או כך, מדובר בחוויה בלתי נשכחת.

 

מסורת המופעים באמפי התחדשה בשנים האחרונות, בסדרת הופעות של מיטב אמני ישראל, בהם שלום חנוך, עברי לידר, היהודים, מתי כספי, גברי בנאי (עם אורי בנאי ובועז בנאי) וקותימן אורקסטרה.

לעדכונים על ההופעות של העונה מוזמנים לדף הפייסבוק.

באמפי מתקיימים גם ירידים, פסטיבלים ואירועים שנתיים כמו טקס "עגל הזהב".

ומה זה "עגל הזהב"? בכל שנה, ביום האחרון של פסח (כ"א בניסן), מתכנסים תושבי הכפר – גברים, נשים וטף – ויוצאים לתהלוכה שמחה שבראשה פסל של עגל מזהב (זכר לעגל שבנו בני ישראל במדבר, לאחר מתן תורה). אחד מאמני הכפר (שזהותו נשמרת בסוד) מתבקש לבנות פסל ענקי של העגל, וביום הטקס נחשפת היצירה ומוצבת בראש התהלוכה שעוברת בכפר, תוך שירה וריקודים. 

כשהשיירה מגיעה לרחבת האמפי, מקיפים את העגל המוני רוקדים ומתופפים, עד ש"משה רבנו" – אחד מזקני הכפר – קוטע בזעם את החגיגה ומצווה על הנוכחים להשמיד את העגל.
 הטקס מסתיים בשריפת העגל, לקול צהלות החוגגים.