אירוע נעילת מקבץ התערוכות "מוקדי - ביקור חוזר"

שבת 9.9.23 בשעה 12:00 בגלריה לאמנות עין הוד. האירוע כולל פרפורמנס, מופע מחול והרצאות קצרות. הכניסה חופשית!

נעמה מוקדי, "מנתקת מגע", מיצג
משה מוקדי, ללא כותרת, שנות ה-60. צילום: נעמה מוקדי
נעה אורליצקי, סטיל מתוך עבודת הוידאו "להחזיק את השמיים"
נטלי אפריאט, סולו מחול
משה מוקדי, הפרק המופשט
מתוך ההרצאה "תעלומת הארגז בוונציה"

פרפורמנס
12:00 
"מנתקת מגע"
נעמה מוקדי, מיצג דיוקן עצמי עם צבע

ביצירה חדשה זו מציגה נעמה מוקדי, אמנית רב-תחומית ובת משפחתו של האמן משה מוקדי, את גופה שתופס את מקום האובייקט האמנותי. המיצג בהשראת יצירה מופשטת של משה מוקדי משנות ה-60 בה רואה האמנית אישה עירומה שעונה על ספה. היצירה תלויה בסלון בית הוריה של מוקדי והיא זיכרון ילדות משפחתי עבורה. במיצג "מנתקת מגע" מוקדי תבצע פעולות ציור דרך גופה; צביעת פני השטח העליונים של הגוף הופכת לציור דיוקן עצמי, המלווה בקול שלה. בפעולה מתמשכת של חיפוש ובחירה – אישה המציירת את קוויה שלה.

בחלק האחרון של המיצג מוצגת בדיקה של מקומות ומצבים אליהם הגוף-האובייקט שואפים להגיע.

מחול
12:30
"ISAO"
נטלי אפריאט, מחול בשילוב וידאו ארט

עבודת סולו קצרה שיצרה ומבצעת נטלי אפריאט. הסולו נרקד לצלילי גרסתו של איסאו טומיטה clair de luna אשר במקור נוצר על ידי קלוד דביוסי. טומיטה הוא מוזיקאי יפני חלוץ בתחום התכנות המוזיקלי. בשנת 1974 הוציא אלבום פורץ דרך ובו גרסאות סינתיסייזר ליצירות קלאסיות של דביוסי, הרחיב את עיסוקו ובהמשך ביצע גם יצירות מוכרות אחרות כמו בולרו של ראוול ופסי קול להם יצר את גרסתו. בסולו זה, נטלי בוחנת את השפעת הסאונד המכני על הגוף הפיזי. כיצד הסאונד המסונתז המכיל מקור אינסטורמנטלי, מקבל ביטוי בתנועת הגוף.

הסולו מוצב על גבי יצירת הוידאו "להחזיק את השמיים" של אמנית הוידאו נעה אורליצקי המוצג בתערוכה "שמיים" בגלריה והוא חלק מסדרת עבודות בהן נעה ונטלי מחברות בין הגוף הפיזי לדימוי הדיגיטלי.

הרצאות קצרות
13:00 – 14:00 בית תרבות
טלי תמיר, "התפקיד החברתי של הציור המופשט"
צאלה קוטלר הדרי, "תעלומת הארגז מוונציה"

האוצרת טלי תמיר בהרצאה אודות תפקידו החברתי של הציור המופשט, במבט היסטורי ובמבט עכשווי, ועל הבשורה הרדיקלית של ההפשטה באמנות ובדמוקרטיה. זאת גם ביחס לפרק המופשט ביצירתו של האמן משה מוקדי ולרלוונטיות של זרם המופשט דווקא בימים אלו. האוצרת צאלה קוטלר הדרי בהרצאה אודות תרומתו של משה מוקדי לביסוס הנציגות הישראלית באירוע האמנות החשוב בעולם: הביאנלה בוונציה. ההרצאה כוללת חשיפה של חומרים משנת 1950 מארכיון המדינה בתקופתו של מוקדי כיו"ר המדור לאמנות במשרד התרבות והספורט. 

הכניסה חופשית! מומלץ להירשם מראש להרצאה ולמופעים >>

הניוזלטר של עין הוד

רוצים להישאר מעודכנים?
הרשמו לניוזלטר של עין הוד – מגזין אמנות ותרבות, עדכונים, אירועים מיוחדים והטבות. 
הטבה לנרשמים: גלויה במתנה בחנות גלריה לאמנות עין הוד!

לאון ברונשטיין, פופקורן, 2022