המעבדאדא

המעבדאדא: מרחב יצירה חווייתי

המעבדאדא שבעין הוד, מרחב היצירה החווייתי לכל המשפחה, הוא פשוט קסם של מקום – והכוונה: באמת קסם. אפשר לעשות שם הרבה טריקים אמנותיים מהנים ומצחיקים – ברוח אמני תנועת הדאדא – שאבא ואמא לא ממש מרשים לעשות בבית. למשל, לקרוע ציור לחתיכות ואז ליצור מהקרעים ציור חדש ומפתיע. או לחבר ראש של מטאטא לקומקום, להוסיף ידית של דלת וליצור מהכול דמות מצחיקה. יש שם גם קסם כזה, שבו שני אנשים שיושבים אחד מול השני יכולים להפוך לדמות אחת חדשה!

המעבדאדא הוקם במוזיאון ינקו דאדא כדי להקנות לקהל הצעיר את עקרונות הדאדא – תנועה בינלאומית שצמחה בראשית המאה העשרים ושהשפעתה על האמנות המודרנית היתה רבה. אמני דאדא פעלו בתחומים שונים – שירה, תיאטרון, מוזיקה, ציור ופיסול – ויצרו אמנות מפתיעה ושוברת מוסכמות שעושה שימוש בטכניקות שונות.

 

במרחב הקסום הזה יכולים גדולים וקטנים להיכנס לנעליו של אמן דאדא, לפרוץ את גבולות האמנות המקובלים, לתת לדמיון לפרוש כנפיים – וליצור יצירות משלהם.
במעבדאדא אפשר גם לחבר שירים, לעלות על במה בתחפושות, לרקוד ולהופיע – והכול לעיני ההורים הגאים!

 

כל הפעילויות במעבדאדא מלוות במדריכות מצוות החינוך של המוזיאון. הפעילות מיועדת לכל המשפחה, מגיל ארבע עד מאה וארבע, ומתקיימת בשבתות ובחגים (ובחודשי החופש הגדול – גם בימי שלישי). לאורך השנה מתארחים במעבדאדא קבוצות של ילדי גן ותלמידי בית ספר יסודי, שמגיעים לערוך פעילויות במקום (בתיאום מראש).
אפשר גם לקיים במעבדאדא ימי הולדת, ימי כיף, מסיבות רווקות, ימי גיבוש ועוד.

המעבדאדא סגורה כרגע לקהל הרחב , ונפתחת לקבוצות בתיאום מראש.

דמי כניסה:
ילד – 35 ש"ח
מבוגר – 28 ש"ח (מחיר כניסה למוזיאון)

פעילויות לקבוצות: בתיאום מראש:

04-98423505

מומלץ להתעדכן באתר המוזיאון לגבי שבתות וחגים.