גלריית האמנים עין הוד

אם אתם רוצים לשים את האצבע על הדופק היצירתי שפועם בעורקים של עין הוד – גלריית האמנים המרכזית היא המקום שבו אתם צריכים לבקר.
זה אולי יפתיע אתכם, אבל הגלריה המשותפת לכל אמני עין הוד היא בין הגלריות הגדולות בישראל, ויש בה שני חללי תצוגה.
היא נוסדה יחד עם הכפר, ב-1953, כך שמדובר בהחלט במוסד מיתולוגי.

התערוכה הנוכחית בגלריה,
למעבר לדף התערוכה לחץ על התמונה
התערוכה הנוכחית בגלריה, למעבר לדף התערוכה לחץ על התמונה

היום משמשת גלריית האמנים עין הוד חלון ראווה מרכזי ליצירות של אמני הכפר – החל מציירים ופסלים וכלה בקדרים ואומנים – ולעשרות אמנים אורחים מהארץ ומהעולם.
מלבד תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות מתחלפות לאורך השנה, נערכים במקום שיתופי פעולה אמנותיים ואירועי השקה מסקרנים לקהל של שוחרי אמנות.

בימים אלה מוצגות בגלריה שתי תערוכות חדשות- ציורים ופסיפסים של  האמן אלון ירקוני, ו'תמונות מחיי כפר'- תערוכה של חברי האגודה מדור המייסדים ועד היום.

התערוכה של אלון חושפת אמן צנוע, שלא לא הפסיק ליצור. בסגנונו הריאליסטי אלון מצליח לרגש את הצופה בפורטרט אישי ובאיורים רגישים של משפחתו. הפסיפס חושף את הטכניקה המעולה ומקים לתחיה מראות וסגנונות מהעבר המקומי הרחוק.

בחדר האמצעי מוצגת התערוכה 'חיי כפר' של מגוון אמני הכפר לדורותיהם. תקופות וסגנונות שונים בתולדות האמנות בארץ מוצגים יחדיו בחדר כהד המשקף את הפסיפס האנושי והרב-דורי של חיי הקהילה הקטנה. 

גם בחיים היום יומיים בכפר וגם על הקיר קיים מתח בין דעות ורצונות שונים הכפופים לחיים משותפים, ומעל הכל צורך וחיפוש תמידי אחר חיבור.

 

בחלל הגלריה הקטנה מוצגות תערוכות מתחלפות של אמני עין הוד ואורחים. ובסוף המסלול מגיעים אל החלל החמישי והגדול מכולם – הגלריה הגדולה,
אולם רחב ידיים שבו מוצגות תערוכות נושא קבוצתיות של אמנים מהכפר ואמנים אורחים.

בתאריך ה 30.10.21 תיפתח בגלריה התערוכה "אלון ירקוני" ציורים ופסיפס.  לדף התערוכה

 שעות פתיחה לתערוכה:

שלישי    –   10:00-14:00

חמישי    –   10:00-14:00

שישי  –     10:00-14:00

שבת   –      11:00-16:00